دوشنبه ٢٤ مرداد ١٤٠١
اخبار > دكتر نوروززاده: ايران دهمين بازار بزرگ مصرف در جهان است


  چاپ        ارسال به دوست

دكتر نوروززاده: ايران دهمين بازار بزرگ مصرف در جهان است

رئيس هيات عامل سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران اظهار داشت: بازار ايران، دهمين بازار بزرگ مصرف در جهان است و امروز به دليل فضاي مثبتي كه ايجاد شده و در سايه كارداني دولت تدبير و اميد، گروه‌هاي مختلف توليدكننده و تجار خارجي به ايران مراجعه مي‌كنند.
دكتر «سيد رضا نوروززاده» در مراسم افتتاح خط توليد وانت ايسوزو در شركت بهمن موتور كه با حضور دكتر شريعتمداري معاون اجرايي رئيس جمهور صورت گرفت، با بيان مطلب فوق افزود: ضمن اينكه دست اين گروه‌هاي خارجي را به گرمي مي‌فشاريم ليكن نگاه شركت‌هاي خارجي به بازار ايران نبايد فقط متوجه فروش محصول باشد بلكه بايد ايران را به پايگاهي براي توليد و صادرات محصولات خود به بازار 300 ميليوني كشورهاي منطقه تبديل كنند.
وي ادامه داد: ايران با وجود تحريم، در سال هاي اخير به لحاظ نيروي انساني و توان فني و مهندسي رشد خوبي داشته و هيچ كشوري در منطقه از امنيت، استعداد و پتانسيل نيروي انساني مشابه ايران برخوردار نيست.
وي خطاب به مهمانان خارجي در مراسم با بيان اين كه ايران در سال هاي تحريم توانست روي پاي خود بايستد، تصريح كرد: به رغم همه مشكلات، نيازهاي خود را تامين كرديم و هرگز حتي يك تعهد مالي عمل نشده در دنيا نداريم و لذا كشوري بسيار خوشنام در حوزه مالي هستيم.
دكتر نوروززاده در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ايجاد حساسيت‌هاي اخير در موضوع خودرو اظهار داشت: خودرو كالاي مورد نياز مردم است و اگر خودروي مناسب توليد نكنيم، مجبور خواهيم شد سالانه 14 تا 15 ميليارد دلار خودرو وارد كشور كنيم كه اين امر به نسبت درآمدهاي ارزي، از تحمل كشور خارج است.
وي گفت: صنعت خودرو سالانه 22 هزار ميليارد تومان قطعه از داخل كشور تامين مي كند و شبكه هاي بسيار عظيم توليدي در پس توليد خودرو در كشور ارتزاق مي‌كنند و به همين دليل، نبايد از كنار اين بازار بزرگ به‌سادگي گذشت.
رئيس هيات عامل سازمان گسترش با دسته‌بندي منتقدان صنعت خودرو افزود: يك دسته مخالفان دولت هستند كه بايد گفت آنها كه بايد به نفع ما شهادت بدهند، امروز خود مدعي هستند! در سال هاي گذشته هزينه‌هاي مالي سنگيني به خودروسازان تحميل شده كه موجب نابساماني و كاهش شديد توليد شده اما از سال 93 توليد با سرعت زيادي توسعه پيدا كرده است.
وي ادامه داد: در سال گذشته حدود يك ميليون و 200 هزار خودرو توليد شده و امسال صنعت خودرو با قدرت به روند توسعه توليد خود ادامه مي دهد.
دكتر نوروز زاده با بيان آماري از برنامه توليد خودرو در سال جاري گفت: در روند توليد خودرو نسبت به برنامه عقب هستيم اما نسبت به مدت مشابه سال گذشته، توليد خودرو در كشور رشد داشته است.
دكتر نوروززاده همچنين با بيان اينكه انتقاد حق مردم است، گفت: اگر انتقاد نباشد، اصلاح صورت نمي‌پذيرد. بازار بزرگي در اختيار ماست و بايد ضمن پذيرش انتقادها، در جهت خدمت به مردم و ارتقاي كمّي و كيفي توليد حركت كنيم.
به گفته وي، فقط سه شركت ارائه كننده خدمات پس از فروش در كشور رتبه يك دارند و وزارت صنعت، معدن و تجارت با جديت به دنبال ارتقاي جايگاه ساير شركتها و ارائه خدمات در شان ملت است.
رئيس هيات عامل سازمان گسترش در پايان خاطرنشان كرد: بايد خدمت به مردم را وجهه همت خود قرار دهيم و پشتوانه اصلي ما خدمتگزاران و توليدكنندگان، مردم هستند كه دست آنها را مي‌فشاريم و مي بوسيم.


٠٨:٣٢ - شنبه ١١ مهر ١٣٩٤    /    شماره : ١٨٣١    /    تعداد نمایش : ٣١٩٥خروج
عنوان
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 75134
 بازدید امروز : 32
 کل بازدید : 201076
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.3438