دوشنبه ٢٤ مرداد ١٤٠١
اخبار > هشتمین كنفرانس دکو 14 مهرماه برگزار مي‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

هشتمین كنفرانس دکو 14 مهرماه برگزار مي‌شود

دبیرکل شوراي ملي مبلمان و دكوراسيون ايران و صنايع وابسته از برگزاري هشتمین كنفرانس مبلمان، طراحی، هنر، دکوراسیون و صنایع وابسته در تاریخ 14 مهرماه در مرکز همایش های صدا و سیما خبر داد.
به گزارش کاروکارگر، مظفر علیخانی، گفت: هشتمین کنفرانس دکو در تاریخ 14 مهرماه سال جاری با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی،مدیران اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اساتید دانشگاه ها، طراحان، تولیدکنندگان و بازرگانان دکوراسیون و مبلمان داخلی، تشکل های صنفی و صنعتی ملی و استانی دانشجویان شاغل به تحصیل در تمامی رشته‌های مرتبط با مبلمان و دکوراسیون و مهمان‌هایی خارجی از کشورهای اروپایی و آسیایی و سفرای برخی کشور‌ها در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار می‌شود.
وی افزود: صنعت مبل به عنوان صنعتی با رسته های مختلف و پیشینه تاریخی در کشور اکنون جایگاه خود را به خوبی باز کرده است و توانسته حدود 10 درصد اشتغال کشور را به خود اختصاص دهد. در این راستا ما یک روند تکاملی را پیموده‌ایم و در واقع از مراحل کادر سازی، نوسازی شبکه، ایجاد تشکل و دانش بنیان کردن صنعت عبور کرده‌ایم و به مرحله نهادسازی و نهادینه سازی مفاهیم رسیده‌ایم.وی با ابراز امیدواری نسبت به استقبال از دکو 2015 تصریح کرد: در دکو 2015 علاوه بر فعالان صنف و صنعت مبلمان ودکوراسیون، فعالان صنایع مرتبط با مبلمان و دکوراسیون نیز حضور دارند، از همین رو حساسیت افکار عمومی نسبت به این کنفرانس افزایش یافته است و امیدوارم، شواری ملی مبلمان و دکوراسیون ایران و صنایع وابسته، گام اول را در جهت تبدیل کردن ظرفیت بالقوه به بالفعل بردارد و زیربنای محکمی برای برگزاری دکو 2016 و سال‌های بعد از آن را ایجاد کند.
وی با بیان اینکه این دوره برگزاری کنفرانس دکو با ادوار گذشته تفاوت خواهد داشت، گفت: امسال شورای ملی مبلمان و دکوراسیون ایران و صنایع وابسته این کنفرانس را برگزار و برنامه‌هایی در این مسیر تدوین و طی کرده است. این شورای ملی که برآیند خواسته و تقاضای صنایع مرتبط با مبلمان و دکوراسیون است، استراتژی و برنامه های خود را در این کنفرانس اعلام می‌کند.
وی افزود: دکو 2015 میزبان بزرگترین طراحان و چهره های مبلمان و طراحی اروپا و آسیا مانند رالف ویگمن، مدیرعامل iF Design خواهد بود. همچنین امسال برای نخستین بار چهره های برتر انجمن های مبلمان آسیا از کشورهایی مانند کره جنوبی، اندونزی، مالزی، تایلند و سایر مقامات کافا (شورای انجمن های آسیایی مبلمان) در این کنفرانس حضور پیدا خواهند کرد.علیخانی خاطر نشان کرد: کنفرانس دکو 2015 هم مانند سال های قبل میزبان مهمانان ویژه ای از کشورهای اروپایی و آسیایی خواهد بود. چهره های اروپایی این رویداد ویژه صنعت مبلمان در تهران به برگزاری کارگاه های آموزشی برای دانشجویان و صنعتگران ایرانی خواهند پرداخت. کارگاه های آموزشی به طور معمول برای تبیین علمی و ارائه تجربیات به تفصیل براساس رویکردهای تعیین شده هر کنفرانس، تعیین، برنامه ریزی و اجرا می گردند.

منبع خبر: روزنامه کار و کارگر


٠٨:١٧ - يکشنبه ١٢ مهر ١٣٩٤    /    شماره : ١٨٤٦    /    تعداد نمایش : ٣٤٧٦خروج
عنوان
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 75140
 بازدید امروز : 42
 کل بازدید : 201086
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.3593