دوشنبه ٢٤ مرداد ١٤٠١
اخبار > برگزاری نشست مشترک دانشگاه یاسوج و شرکت صاایران


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست مشترک دانشگاه یاسوج و شرکت صاایران

نشست مشترک معاون پژوهشی دانشگاه یاسوج و اعضای هیئت علمی دانشکده فنی و مهندسی با مدیرعامل شرکت صاایران در سالن جلسات دانشکده فنی و مهندسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، دکتر عباسی مدیرعامل شرکت صا ایران و دکتر سالمیان معاون این شرکت به همراه کارشناسان و سایر همراهان به دعوت دانشگاه یاسوج در نشستی با حضور معاون پژوهشی و اعضای هیئت علمی دانشگاه یاسوج در سالن جلسات دانشکده فنی و مهندسی شرکت کردند.

در راستای تفاهم نامه و توسعه همکاری بین دانشگاه و بخش صنعت این نشست برگزار شد.

معاون پژوهشی دانشگاه یاسوج در این نشست با معرفی توانمندیها و ظرفیتهای دانشگاه یاسوج گفت: ارتباط بین دانشگاه و صنعت باید تداوم داشته و به صورت مستمر چنین نشستهایی برگزار شود.

وی به لزوم ارتباط دانشگاه با بخشهای مختلف حوزه صنعت اشاره کرد و بیان داشت: این دو نهاد تاثیرگذار در جامعه می توانند با توسعه همکاری، راهگشا و گره گشای بسیاری از مشکلات باشند.

مدیرعامل شرکت صاایران نیز در این نشست به معرفی شرکت متبوع و تشریح توانمندی های آن پرداخت.

دکتر عباسی افزود: یکی از اولویتهای اصلی شرکت صاایران که در برنامه های راهبردی این شرکت بر آن تاکید شده ارتباط با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی است.

وی بیان داشت: از طریق دستاوردهای پژوهشی و فن‌آوری در دانشگاهها می توان به توسعه فنآوری و محصولات تولیدی در شرکت صاایران کمک کرد.

عباسی اظهار داشت: در یک دهه گذشته اجرای این سیاست در نوآوری و افزایش کیفیت محصولات تولیدی این شرکت تاثیر مطلوب و چشمگیری داشته است.

وی به علاقه مندی خود برای توسعه ارتباط با دانشگاه یاسوج اشاره کرد و بیان داشت: شرکت صاایران آمادگی دارد فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی که می خواهند دوران خدمت سربازی را بگذرانند در قالب طرح نخبگی مورد حمایت قرار دهد.

در این نشست اعضای هیئت علمی دانشگاه یاسوج نقطه نظرات خود در خصوص همکاری بیشتر دانشگاه و صنعت را بیان کردند.

در پایان این نشست با پیشنهاد دانشگاه و موافقت مسئولان شرکت صاایران، مقرر شد که مرکز توسعه فن‌آوری در دانشگاه یاسوج راه اندازی شده و طرحهای پژوهشی مرتبط با صنایع الکترونیک تا سقف 5 میلیارد ریال نیز حمایت شوند.


١٠:٠١ - سه شنبه ١٤ مهر ١٣٩٤    /    شماره : ١٨٦٠    /    تعداد نمایش : ٥٧٥١خروج
عنوان
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 43031
 بازدید امروز : 30
 کل بازدید : 201074
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.3594