يکشنبه ١٠ مهر ١٤٠١
اخبار > رونمایی از سه محصول شرکتهای دانش بنیان


  چاپ        ارسال به دوست

رونمایی از سه محصول شرکتهای دانش بنیان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما نانو اسکوپ اتمی پرسرعت میکروسکوپی، کیت سوناری 60 کاناله در انواع سیستم های سوناری (رادار زیر دریایی)، فلودیوایدر توربین های گاز سه محصولی بودند که پیش از ظهر امروز با حضور دکتر بهزاد سلطانی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی رونمایی شدند.

نانو اسکوپ اتمی پرسرعت، میکروسکوپی است که قابلیت دیدن مواد در اندازه نانو را برای محققین فراهم می کند، این محصول توانایی گرفتن یک عکس در هر دو ثانیه را دارد و امکان مشاهده و دنبال کردن واکنش های در حال تغییر در مقیاس نانو را میسر می کند.

نانو اسکوپ اتمی پرسرعت در فناوری های نانو در زمینه های پزشکی، مهندسی، زیست فناوری، ژنتیک، پاتولوژی و ... مورد استفاده دارد و در کارهای تحقیقاتی کاربردی از ضروری ترین ابزارهاست.

نانواسکوپ نیروی اتمی پرسرعت در شرکت دانش بنیان آرا پژوهش و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و برای اولین بار در ایران طراحی، تکمیل و تولید شده است.

کیت سوناری 60 کاناله در انواع سیستم های سوناری (رادار زیر دریایی) در زیردریایی ها بعنوان مین یاب، عمق سنج، مانع یاب و ... کاربرد دارد. این محصول در صنعت دریایی کشور کالایی استراتژیک محسوب می شود و با بومی شدن دانش ساخت آن امکان تغییر، بهینه سازی و پشتیبانی در کشور فراهم شده است.

تنها کشورهای سازنده این دستگاه در دنیا فرانسه، امریکا و انگلیس هستند، کیت تولید شده در این کشورها فقط نمونه بردار است و کیت های پردازشگر دیگری (10 کیت) اطلاعات نمونه برداری شده را مورد پردازش قرار می دهند در صورتیکه در نمونه ایرانی کیت نمونه بردار و کیت های پردازشگر تنها در یک بورد یکپارچه سازی شده اند، این دستگاه در شرکت دانش بنیان آرتا ویژن و با حمایت مالی صندوق نوآوری و شکوفایی تولید شده است.

همچنین، فلودیوایدر قطعه ای است که در توربین های گازی ساخت شرکت جنرال الکتریک وجود دارد و وظیفه آن تقسیم سوخت مایع در این توربین هاست. توربین های گازی در صنعت و بخصوص در نیروگاه ها و پالایشگاه مورد استفاده دارند.

تنها کشورهای سازنده این قطعه در دنیا آمریکا، ژاپن و آلمان هستند، مزیت نمونه ساخت داخل نسبت به محصول تولیدی این کشورها اینست که این قطعه با توجه به شرایط ایران بهینه سازی شده است.

فلودیوایدر توبین گاز GEF9 را شرکت دانش بنیان صافات انرژی یزد و با حمایت مالی صندوق نوآوری و شکوفایی ساخته است.


منبع خبر: واحد مرکزی خبر٠٨:٠٩ - يکشنبه ١٢ مهر ١٣٩٤    /    شماره : ١٨٤٥    /    تعداد نمایش : ٣٣٩٤خروج
عنوان
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 75939
 بازدید امروز : 20
 کل بازدید : 203501
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.3594